Babaéden » Cikkek » Kórházi lista

Kórházi lista

Kórházi kelléklista a szüléshez


Amikor kisfiammal voltam várandós rengeteg helyről gyűjtöttem össze információkat mindarról amire szükségem lesz a kórházban de sajnos sehol nem találtam meg mindent egyben. Lenti cikkemben igyekeztem összeszedni mindazt ami szülés előtt, közben és után kellhet a kórházban tarkítva hasznos tanácsaimmalWink


A 34. hét tájékán ajánlatos elkezdeni előkészíteni a holmikat két közepes méretű sporttáskába. Az egyik táska tartalma a szülőszobán a másik táskáé pedig már a gyermekágyon fog kelleni. Nem érdemes nagy bőröndbe pakolni, a kórházban sem fognak örülni ha túl sok (felesleges) holmival érkezik az anyuka.


Szülőszobára vigyen:


-Szükséges iratok: személyi igazolvány (külföldi állampolgárnak útlevél, letelepedési engedély), lakcímkártya, TAJ kártya, várandós kiskönyv (!mindig legyen az anyukával!), leletek (vércsoport, ellenanyagmeghatározás, Hepatitis-B, VDRL vizsgálatok) valamint házasságlevél vagy apasági nyilatkozat élettársi kapcsolat esetén (60 napnál nem régebbi).

-2 vagy 3 hálóing. Ajánlatos olyat hozni amit nem sajnál az ember, legyen laza és mindenképp rövid ujjú vagy ujjatlan semmiképp sem hosszú ujjú hogy az infúziót (pl: oxitocin) be lehessen könnyen adni. Szokták még javasolni, hogy a hálóing legyen elől gombolós a szoptatás végett de ha nincs akkor egy hosszabb póló is megteszi.

-Inkontinencia betét : Mindenképp kelleni fog, pár darabot a kórházban is adtak de elvárják, hogy az anyuka rendelkezzen vele. Tampont használni tilos!

-Eldobható bugyi: Nem kerül sokba, higénikus és mivel a betét mérete sem igazán intim így ezekből a bugyikból is érdemes nagyot venni. Aki császárral szül az olyat vegyen hogy a bugyi ne irritálhassa a sebet.

-gyógyszerek, ha valamilyen alapbetegségre rendszeresen szedi

-2 db törölköző (egy az esetleges zuhanyzáshoz, egy a kéztörléshez)

-Tusfürdő ami egyben kézmosó is mert a kórházban nem biztosítanak

-WC papír

-köntös

-papucs

-apás szülés esetén az apukának poló, papucs és majd kórházba induláskor ne felejtsünk el valami hideg élelmet betenni neki.

-Az anyukának ha lehet inni akkor szénsavmentes (!) víz/tea (pohár) és szőlőcukor, a szülés utáni időszakra meg valami keksz vagy rágcsálnivaló mert nem biztos hogy az adott napszakban tudnak ételt biztosítani a gyermekágyon

-hajgumi, ajakbalzsam

-Fényképező/kamera és a kellékek (töltő, elem, film stb.)

-Telefon és töltő


Gyermekágyra vigyen:


-Törölköző

-Köntös (ha tiszta a szülőszobán használtat)

-papucs (én vittem műanyagot zuhanyzáshoz meg egy szövetet)

-tusfürdő

-WC papír

-Domestos törlőkendő és papírülőke a WC-re (!)

-kozmetikai cuccok

-fogkefe és fogkrém

-hajszárító, fésű

-evőeszköz

-pohár

-szalvéta (inkább textil)

-Melltartó, melltartóbetét: Ha beindul a tej jól megtartja a melleket a betét meg nem engedi hogy a tej a melltartón átszivárogjon.

-Zokni: sok anyukának fázik a lába szüléskor és azután

-toll, kis papírnotesz (ha bármi kellene fel lehessen rá írni, apuka se felejtse el)

-füldugó: az első éjszakán alkalom nyílt pár óra pihenésre, nekem jól jött mert a teremben 5 anyukából minimum kettő őrült módon horkolt)

-Fájdalomcsillapító amit az orvos/szülésznő engedélyez. Az igazán erősek tiltólistán vannak a szoptatás végett.

-Ruha amiben hazamegy az anyuka

-Zene


A babának:


-eldobható pelenka (vagy 5 db legyen berakva, a többit lehet behozatni)

-popsi kenőcs (kis méretű tégely elég, a gyógyszertári teljesen jó)

-nedves törlőkendő a popsihoz

-kiskesztyű: érdemes bevinni, hogy a babuci ne karmolja össze az arcát

-Kisruha-szett amiben elhagyja a kórházat (évszaktól függően). A kórházi tartózkodás alatt a baba kap ruhát, amit minden nap cserélnek. Csak elmenetelkor kell átöltöztetni saját ruciba a gyereket. Nagyjából sejteni lehet mekkora lesz a gyerek (általában 56-os méret, nagy babáknál 62-es, ikreknél 50-es). 
Érdemes előre összekészíteni a cuccokat, nem bízni a véletlenre, utolsó napokra.  Gondolni kell még a pólyára/mózeskosárra/babahordozóra amiben a babát hazahozzák, de ezt majd úgyis hazamenetel napján fog kelleni. Volt aki behozatta a mellszívóját, bár az első napokban általában nem jellemző a nagy mennyiségű tej. Felesleges bevinni könyvet, parfümöt, körömlakkot (császározásnál lemossák) és ékszereket. Sajnos a virágcsokrokat nem vihetik be az anyukák a kórterembe, úgyhogy érdemes másfajta módját választani a kedveskedésnek.


Remélem mások is hasznosnak találják a listám, kívánok sok egészséget és könnyű szülést!


S.P.